10 paź 2008

O piłce nożnej

Minister Sportu i Turystyki znowu zlecił przeprowadzenie kontroli w Polskim Związku Piłki Nożnej. I chwała mu za upór i determinację. Nie wiem tylko, czy jest sens przeprowadzania takich kontroli. Było już kilka. Wykazały nieprawidłowości, nakazano poprawę, poprawę obiecano i na tym się skończyło.
Liga wystartowała z opóźnieniem, bo Związek nie był w stanie przygotować rozgrywek, do czego jest prawnie zobowiązany. Ponad 100 działaczy i ludzi związanych z PZPN ma już zarzuty o korupcję, a prezes Michał Listkiewicz problemu nadal nie widzi.
A przecież PZPN powinien koncentrować się nie tylko na kadrze narodowej i pucharach, ale powinien pamiętać też o sporcie masowym.
Cele statutowe Związku to m.in.:
- organizacja, rozwój i popularyzacja piłki nożnej w Polsce.
- podejmowanie działań na rzecz promocji piłkarstwa amatorskiego i nieamatorskiego, w tym profesjonalnego.
Troszkę w tej całej działalności PZPN brakuje mi właśnie popularyzacji i promocji. Mało jest imprez młodzieżowych, a te, które się odbywają, i tak są sponsorowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pomysł programu ”Moje boisko - Orlik 2012” jakoś nie wypłynął ze strony Związku, który nawet do tej pory nie pała entuzjazmem i chęcią pomocy.
Mam nadzieję, że uda się wyrwać polską piłkę nożną z tego kręgu korupcji i niekompetencji.
Wiem, nie wolno uogólniać.
Wierzę, wiem! że w otoczeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej działa wielu ludzi, którym na sercu leży dobro polskiej piłki, tej „malutkiej” amatorskiej i tej „wielkiej” pucharowej. Ukłony dla tych właśnie ludzi.
Aha…powodzenia Panie Ministrze!

5 komentarzy:

Marcin K Deja pisze...

Apropo "Orlika" to zapraszam Pana senatora na otwarcie do NML, które powinno nastapić w okolicach końca listopada.

Anonimowy pisze...

przypadkowo tu jestem, te wasze orliki wpędziły samorządy w niezły kanał, zamiast 30% taki samorząd w Nowym Mieście płaci 70% (pisała o tym prasa) - naprawdę bardzo fajnie, A kto zbierze laury ???? Tuskowy rząd, a podatnicy z małych miast zapłacą za kaprys burmistrza

Stanisław Gorczyca pisze...

Rozumując w ten sposób Pani Burmistrz nie powinna planować żadnych inwestycji. Bo każda to przecież jej kaprys ;-)

Podatnicy nie zapłacą za kaprys burmistrza, tylko za boisko, które powstanie w ich miejscowości, i z którego będą mogli korzystać.

http://www.orlik2012.pl/

Anonimowy pisze...

Ok panie senatorze, ale kogo obwiniać w tym układzie za te dodatkowe 40%, jak ocenić taki manewr samorządu

Anonimowy pisze...

Pani parlamentarzysto za Nowe Lubawskie to powinniście się wstydzić, bo kobieta od 2 lat jest u władzy a cały czas tylko mówi, że "sprząta po poprzedniczce" -jeśli tak ma wyglądać władza PO to ja dziękuję, jakoś Iława też miała dziwaka u władzy, a tam nikt nie sprząta, tylko się zabrał za robotę, Zresztą w miasteczku to same "spadochrony" w tej PO, Ja pana zapamiętałam jak pan przyjeżdżał kiedyś na początku w 2001 roku chyba, a gdzie była wtedy pani burmistrz???? Może słynnego kota głaskała...z kolegami z PISu