10 kwi 2010

Smoleńsk, 10 kwietnia 2010

Łączę się w bólu z Rodzinami i Przyjaciółmi tragicznie zmarłych członków polskiej delegacji, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku.

Straciłem dzisiaj wielu kolegów i przyjaciół.

Polacy stracili Prezydenta oraz wiele czołowych postaci z życia politycznego i społecznego, wiele osób ważnych dla funkcjonowania państwa.

Krystyna Bochenek – wicemarszałek Senatu RP ocaliła moje życie. Na jej prośbę zamieniliśmy się miejscami w delegacjach. Ja do Katynia poleciałem 7 kwietnia, z delegacją Premiera Donalda Tuska.

Ty Krysiu zajęłaś moje miejsce dzisiaj.

Trudno jest mi pogodzić się z tym, co się dzisiaj wydarzyło.

9 komentarzy:

anna pisze...

ąż nie do wiary ale skoro tak się stało to otrzymał Pan nowe życie a to zobowiązuje.Czas pomóc ludziom którzy Bogu Ducha winni zostali na nie byt skazani tylko dlatego że byli z Panem a dziś Panu przebaczają Ciekawe jakie wnioski Pan z tego wyciągnoł

anna pisze...

aż nie do wiary ale być może jest to sygnał że się otrzymało nowe życie i czas na zastanowienie sie że trzeba ludziom robić dobro a nie tylko rozgrywki partyjne kogo załatwić wierzę że Pan naprawi swoje błędy w ocenie ludzi.

Stanisław Gorczyca pisze...

Nie sądzę, abym kiedykolwiek kogokolwiek źle ocenił. A jeśli ktoś tak czuje, to mówię przepraszam.

uważny słuchacz pisze...

Kłamał pan w Gazecie Olsztyńskiej i wkrótce nasz region ułyszy o kolejnych kłamstwach wypowiedzianych z pańskich ust. Poza tym odważny człowiek wyłączył by moderowanie, nawet Palikot ma więcej odwagi i nie boi się gorzkich słów pod swoim adresem.

Anonimowy pisze...

Każdy kto zna Pana Senatora dobrze wie, że to człowiek prawy, uczciwy i dobry.
Tylko nienawistni przeciwnicy polityczni (a takich w Ostródzie, nad Drwęcą nie brakuje) mogą posuwać się do napisania tak ohydnych komenatrzy. Znamy te listy, ulotki i internetowe opluwanie innych. Takim zachowaniom trzeba powiedzieć dość. Ostróda ma dość aferzystów i ujadaczy znad Drwęcy.

Aga pisze...

Smutne to wszystko okrutnie. Mam na myśli tragedię smoleńską.

A niektóre komentarze powyżej tylko pokazują małość ich autorów... Zgroza!
Ja bym wyłączyła w ogóle możliwość komentowania. Po co robić tu miejsce na wojenki maluczkich, niedojrzałych...

Anonimowy pisze...

"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą,
Zostaną po nich buty i telefon głuchy."

Anonimowy pisze...

WTF? Pierwszy raz opublikowano mój komentarz. Dziękuję Panie Senatorze, mam nadzieję, ze to bedzie początek ożywienia jak na linii Polska Rosja. A bym zapomniał, czy w relacjach wewnątrz PO zawsze Pan kieruje się prawdą?? To tylko dopełnienie mojej konkluzji :)

tomira pisze...

Aż wstyd czytać niektóre komentarze.
Każdy ma swoją karmę - widocznie tak miało być. Staszku, jesteś dobrym człowiekiem i to się liczy w życiu.