9 maj 2013

Nowelizacja ustawy Prawo łowieckie

Jak wspomniałem w swoim wystąpieniu podczas debaty w Belwederze, nierozwiązane od lat problemy polskiego łowiectwa i skargi szeregowych myśliwych spowodowały, że Rzecznik Praw Obywatelskich zdecydował się złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący prawa łowieckiego.

Trybunał podzielił wątpliwości Rzecznika. Efektem tego jest nowelizacja ustawy Prawo łowieckie.

Senat podjął inicjatywę ustawodawczą w marcu, a wczoraj odbyło się posiedzenie wspólne Komisji Ustawodawczej, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Środowiska, na którym przeprowadzono pierwsze czytanie projektu.

Gorąco polecam obejrzenie retransmisji tego spotkania: Posiedzenie numer 49 Komisji Środowiska z dnia 8 maja 2013 roku -  Pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie.

Jest to dwugodzinny zapis pełnej dyskusji nie tylko nad nowelizacją, ale też częściowo nad systemem polskiego łowiectwa.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Zlikwidować selekcję osobniczą natychmiast bo ona nic nie daje! Selekcja służy do wodzenia za pysk (szantażowania punktami karnymi) myśliwych którzy mają swoje zdanie! Selekcja wręcz zmusza do polowania "na lewo" bo np. legalne trofeum nie nadawało się do wyceny! Niestety większość selekcjonerów po prostu nie potrafi określić wieku rogaczy tylko nikt o tym głośno nie mówi a co najważniejsze wygląd zewnętrzny wcale nie musi odzwierciedlać jej wieku!...... Osobiście zgadzam się na składki takie jakie są na PZŁ pod warunkiem, że połowa pójdzie na Straż Łowiecką żeby coś zaczęła robić z tą "legalną kłusówą" o której nic się nie mówi a wiadomo, że ona jest................... Darz Bór!